اجرای بازسازی ویلا

اجرای بازسازی ویلا

شرکت سازه آفرینان

فرآیند بازسازی ویلا معمولا به این دلیل انجام می‌شود که افراد دوست دارند محیط زیباتر به نظر برسد و یا احساس راحتی بیشتری داشته‌باشند. درهرحال، مهم است که برای این هدف چه پیمانکار یا مهندس معماری را انتخاب می‌کنید تا برای شما برنامه‌ریزی کند. در وهله دوم مهم است که بدانید دقیقا می‌خواهید چه قسمت‌هایی از ویلا بازسازی شوند؟ تیم متخصصان ما این آمادگی را دارند که بهترین مشاوره و خدمات در زمینه انواع بازسازی ویلا را به شما ارائه کنند. در این مقاله قصد داریم هرچه را که لازم است درباره فرآیند بازسازی ساختمان بدانید، بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

نکات مهم در بازسازی ویلا (10 نکته)

کلید بازسازی ویلا (Renovation of the villa) همیشه برنامه‌ریزی موثر برای کل فرآیند است. 10 نکته زیر برای بازسازی اصولی و اقتصادی ویلای شما طراحی شده‌اند:

1- برنامه‌ریزی داشته‌باشید

اگر در حال نوسازی ویلای خود هستید، باید هم روی تصویر کلی و هم قسمت‌های جزئی تمرکز کنید و برای هر قسمت از ویلایتان یک برنامه نوسازی طراحی کنید.

2- بودجه‌بندی برای بازسازی ویلا

تصمیم‌گیری در مورد نیازها و محدودیت‌ها مهم است. بنابراین، در زمان بودجه‌بندی به یاد داشته‌باشید که نمی‌توانید بودجه خود را بیش از حد تخمین بزنید یا دست کم بگیرید و سپس به سراغ تحقیق برای چیزهایی که نیاز دارید، بروید.

3- تحقیق برای بازسازی ویلا

پس از شروع تحقیق احتمالا از تعداد گزینه‌هایی که در دسترس دارید، شگفت‌زده خواهید شد. مثلا ممکن است لامپ زیبایی را که در فروشگاه‌های لوکس دیده بودید، بتوانید با قیمت کمتری از جاهای دیگر نیز خریداری کنید. بنابراین، به یاد داشته‌باشید که اگر برای یافتن مبلمان موردعلاقه، رنگ یا تزئینات موردنظرتان تحقیق کنید، احتمالاً بیشتر لوازم موردنیاز را با قیمتی ارزان پیدا خواهید کرد. از خرید آنلاین، فروشگاه‌های دست دوم هم غافل نشوید.

4- درب‌ها اولین تصور را ایجاد می‌کنند

اگر نمی‌توانید درب را به‌طور کامل عوض کنید بهتر است آن را دوباره رنگ‌آمیزی کنید. درهای ساختمان ویلا می‌توانند بر نور کلی فضای داخلی نیز تأثیر بگذارند. سعی کنید از تناژهای مختلف رنگ با توجه به میزان نور در ویلا استفاده کنید تا روشنایی بهینه شود.

5- تاثیر رنگ در بازسازی ویلا را جدی بگیرید

رنگ روی نور تاثیر می‌گذارد. اگر بودجه‌ مناسب دارید، بهتر است برای فضای داخلی که معمولا با طبیعت همخوانی دارد، رنگ‌های روشن و پاستیلی یا رنگ‌های چوبی و روستایی را انتخاب کنید.

6- بازسازی کف ویلا

اگر بودجه کمی دارید، ممکن است بازسازی کف ویلا گران به نظر برسد و اگر نمی‌توانید کفپوشی متناسب با بودجه خود پیدا کنید، باید روی بازسازی سایر اجزای ویلا سرمایه‌گذاری کنید.

7- فهرست دلخواه خود را برای بازسازی ایجاد کنید

نکات-بازسازی-ویلا

قبل از شروع بازسازی ویلا مهم است که دقیقاً آن‌چه را که می‌خواهید، در نظر بگیرید و بدانید هدف شما از بازسازی ویلا چیست. آیا می‌خواهید از فضا استفاده بهتری ‌کنید تا خانواده‌تان در سال‌های آینده از آن لذت ببرند؟ هنگام تصمیم‌گیری در مورد اهداف و نیازها، چشم‌انداز خود را ترسیم و خواسته‌ها و نیازهای خود را اولویت‌بندی کنید. داشتن فهرستی دقیق از خواسته‌هایتان و آن‌چه که بیشترین تأثیر را بر زندگی شما در این ویلا خواهد داشت، تصمیم‌گیری در مورد بهترین نحوه تخصیص بودجه و همچنین بهترین راه برای پیشبرد پروژه را آسان‌تر می‌کند.

8- از یک پیمانکار معتبر دعوت به همکاری کنید

فرد واجد شرایطی را پیدا کنید که بتواند رویاهای شما را زنده کند. یک پیمانکار عالی ممکن است ایده‌های چالبی را ارائه دهد که شما در نظر نگرفته باشید. ببینید مشتریان قبلی پیمانکار موردنظرتان در مورد کار و خدمات او چه می‌گویند. برای بحث در مورد پروژه خود و پرسیدن سوالات از پیمانکار خود، یک جلسه مشاوره را برنامه‌ریزی کنید. یک پیمانکار معتبر با توجه به تجربیات خود می‌تواند راه حل‌هایی را برای مشکلاتی که در بازسازی تمام یا بخشی از ویلا دارید، ارائه دهد. ما در شرکت سازه آفرینان افتخار داریم که توانسته‌ایم ایده‌های بدیع را برای رضایت خاطر مشتریان‌مان ارائه دهیم و نظر مراجعان را جلب کنیم.

9- جدول زمانی داشته‌باشید

هنگام برنامه‌ریزی، جدول زمانی بازسازی، تعطیلات و رویدادهای پیش رو را درنظربگیرید و با پیمانکار مطرح کنید. بهترین کار این است که تاریخ پایان کار را تعیین و بر همان اساس برنامه‌ریزی کنید. واقع‌بین باشید و در احتمال تاخیر یا تعمیرات اضافی را به‌عنوان زمان اضافی درنظر بگیرید.

10- از کودکان و حیوانات خانگی محافظت کنید

یکی دیگر از جنبه‌های مهم در بازسازی ویلا این است که به کودکان و حیوانات خانگی توجه داشته‌باشید. در زمان بازسازی ویلا ممکن است کودکان بخواهند وارد فضای کار شوند و بازی و تماشا کنند که می‌تواند برایشان خطرناک باشد. مطمئن شوید که تجهیزات ایمنی مناسب را برای مراقبت از ماجراجویی کودکان نصب کرده‌اید. همین امر در مورد حیوانات خانگی نیز صدق می‌کند.

سقف ویلا

بازسازی-سقف-ویلا

سقف، نقش فوق العاده مهمی در تامین آسایش ساکنان خانه و حفظ ساختار آن دارد. هنگام بازسازی سقف ویلا باید بدانید که جنس مواد و تکنیک بازسازی سقف ویلا بسیار مهم است. پس قبل از شروع کار بازسازی سقف باید برای سازماندهی پروژه خود وقت بگذارید و اهدافتان را روشن کنید. همچنین، علاوه‌بر مواد نصب شده روی سطح، باید به شکل سازه، زیره‌ها، ناودان‌ها، مواد عایق، دریچه‌ها و موارد دیگر نیز فکر کنید.

بسته به نوع مواد استفاده شده روی سطح، سقف می‌تواند حتی دهه‌ها، در شرایط خوبی باقی بماند. هنگام تعمیر یا تعویض مواد سقف، باید یک ماده بادوام را انتخاب کنید و مطمئن شوید که نصب به درستی انجام شده است. همچنین، باید برای تعیین نیازهای خود وقت بگذارید تا بتوانید متریال مناسب را انتخاب کنید. اگر دانش زیادی در مورد بازسازی سقف ویلا ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ما در شرکت سازه آفرینان تماس بگیرید.

بازسازی آشپزخانه ویلا

بازسازی-آشپزخانه-ویلا

آشپزخانه بخش بزرگی از ارزش هر خانه را به خود اختصاص می‌دهد اما از آن‌جایی که صاحبان ویلاهای مدرن از این فضا فراتر از هدف اولیه آن استفاده می‌کنند، روی بازسازی این اتاق چندوجهی تمرکز زیادی دارند تا آن را کاربردی، از نظر بصری جذاب و به‌روز نگه دارند. نکات زیر به شما کمک می‌کند تا بتوانید از پروژه بازسازی آشپزخانه ویلا نهایت استفاده را ببرید:

  • همیشه قبل از دکوراسیون، کارکرد را در اولویت قرار دهید. آشپزخانه زیبا و جذابی که فضا برای پخت و پز، غذاخوری یا سرگرمی مطلوب نداشته‌باشد، در درازمدت هیچ سودی برای شما نخواهد داشت.
  • یکی از راه‌های مهم برای تضمین ارزش بازسازی ویلا و آشپزخانه آن، افزایش ظرفیت فضای آن است. بازی با طرح‌های ذخیره‌سازی هوشمند فضا مانند قفسه‌های آشپزخانه، جداکننده‌ها، کشوهای جذاب یا قفسه‌های نصب‌شده در دیوار می‌تواند شگفت‌انگیز باشد و فضای بیشتری برای سازماندهی به شما بدهد.

بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ویلا

بازسازی-سرویس-بهداشتی-و-حمام-ویلا

بعد از آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی احتمالاً مهم‌ترین فضا برای بازسازی ویلا است. بنابراین، ابتدا نیازهای سرویس بهداشتی و حمام خود را ارزیابی کنید. با فکر کردن به این‌که چه کسی قرار است از این فضا استفاده کند، شروع کنید، چون این موضوع تأثیر زیادی بر طرحی که در نهایت انتخاب می‌کنید، خواهد داشت.

آیا این یک حمام اختصاصی برای دو نفر است؟ یا یک حمام خانوادگی؟ یک حمام و سرویس بهداشتی شخصی به فهرستی طولانی از مشخصات و تجهیزات نیاز دارد، درحالی‌که حمام مهمان ممکن است فقط به دوش و چند وسیله ساده نیاز داشته‌باشد. سپس از خود بپرسید که آیا به دنبال پناهگاهی برای فرار از تنش‌ها هستید یا می‌خواهید با دوش گرفتن انرژی بگیرید؟ پاسخ این سوال روی وسایل، اتصالات، طرح و رنگی که انتخاب می‌کنید، تأثیر می‌گذارد.

بازسازی ویلا چقدر زمان می‌برد؟

پروژه‌های بازسازی با یکدیگر متفاوت هستند اما به‌طور معمول، می‌توانید انتظار داشته‌باشید که یک پروژه بازسازی ویلا از 16 هفته (4 ماه) تا 24 هفته (6 ماه) طول بکشد.

هزینه بازسازی ویلا

هزینه-بازسازی-ویلا

گاهی برآورد هزینه‌های بازسازی می‌تواند بسیار دشوار باشد. شما باید بدانید که چه می‌خواهید، به چه چیزی نیاز دارید و در واقع چه کاری می‌توانید انجام دهید. برخی اوقات شرایط ویلا اجازه انجام برخی تعمیرات را نمی‌دهد و گاهی بروز مشکلات خاص می‌تواند بر میزان هزینه‌ای که در نهایت برای بازسازی قرار است پرداخت ‌کنید، تأثیر بگذارد. تخمین دقیق هزینه بازسازی ویلا علاوه‌بر متراژ فضا به عوامل زیر نیز بستگی دارد:

  • جغرافیا: مکان‌های مختلف چالش‌های متفاوتی را در مسائل لجستیکی ایجاد می‌کنند و این مسائل بر سطح هزینه‌های عملیاتی مانند کاشی، کاغذ دیواری، کابینت، نیروی کار و غیره تأثیر می‌گذارد.
  • پیمانکاران: در هر بازاری، همیشه ارائه‌دهندگان خدمات و محصولات با هزینه‌های مختلف وجود دارند و در صنعت نوسازی هم غیر از این نیست. پیمانکاران مختلف قیمت‌های متفاوتی را دریافت می‌کنند. اگر اجرای دقیق جزئیات همان چیزی است که می‌خواهید، باید به سراغ یک شرکت حرفه‌ای بروید.
  • مواد مورداستفاده: ممکن است تصور کنید که با یک بازسازی ویلا ساده می‌توانید اتاق‌ها را زیبا و جذاب کنید، حتی اگر قلبا بدانید که هزینه آن بیشتر خواهد شد. اما واقعیت این است که بازسازی ویلا ممکن است به پردازش پیچیده‌تری نیاز داشته‌باشند، زمان طولانی‌تری بخواهد و حتی ناگهان با افزایش قیمت کالاها روبرو شوید که همگی روی هزینه نهایی تاثیر می‌گذارند.
  • طراحی داخلی: ویلاهایی با اشکال مدرن و فانتزی مانند نیم‌دایره و زوایای عجیب و غریب می‌توانند باعث هرج و مرج در طراحی دکوراسیون داخلی شوند. شما نمی‌توانید مبلمانی را پیدا کنید که کاملاً با چیدمان فانتزی موردنظر شما مطابقت داشته‌باشد. تنها گزینه این است که آن‌ها را به صورت سفارشی بسازید که هزینه زیادی خواهد داشت.